☰ Menü

Takiyettin Mengüşoğlu – Felsefeye Giriş PDF İndir

Takiyettin Mengüşoğlu – Felsefeye Giriş PDF İndir
… Takiyettin Mengüşoğlu’nun felsefi çalışmalarının ana konusu “insan”dır, felsefi antropolojidir. Bu alandaki araştırmalarını iki kitapta yayımlamıtır: 1. Felsefi Antropoloji, İnsanın Varlık Yapısı ve Nitelikleri; 2. İnsan ve Hayvan, Dünya ve Çevre. Bu iki kitap bazı değişikliklerle “İnsan Felsefesi” başlığı altında yeniden yayımlanmıştır. Yazarın çevirileri, Almanca, Türkçe makalelerinden başka yayımlanan kitapları şunlardır: “Kant ve Scheler’de İnsan Problemi”, “Değişmez Değerler, Değişen Davranışlar”, “Fenomenoloji ve Nicolaai Hartmann” ve altıncı baskısı yapılan “Felsefeye Giriş”.
“Felsefeye Giriş”te felsefenin problemleri, ontolojik bir görüş ve fenomenolojik bir yöntemle ele alınmıştır. Felsefeyi on dört problem grubuna, disipline ayıran kitap, okuyucuya felsefe hakkında dıştan, soyut değil, içten somut bir görüş sağlar. Bu kitapta okuyucu, felsefenin problemlerini, felsefeyi başka bilimlerden ayıran soru soruş tarzını, çeşitli felsefi görüşlerin bu sorulara verdikleri çeşitli yanıtları (izm’leri) ve bu çeşitliliğin kaynaklandığı temeli bulacaktır.
Kitabı indirmek için üstteki “İNDİR” butonunu kullanın. Butona tıkladıktan sonra sayfa sizi 5 saniyelik reklam sayfasına yönlendirecektir. 5 saniye bekledikten sonra “GEÇ” butonuna tıklayarak kitabın bulunduğu diske yönlendirileceksiniz. Keyifli okumalar.

 

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara