☰ Menü

Halide Edib Adıvar – Kalp Ağrısı PDF İndir

Halide Edib Adıvar – Kalp Ağrısı PDF İndir

Kalp Ağrısı, edebiyatımızın unutulmaz yazarı Halide Edib Adıvar’ın en tanınmış, en duygusal romanlarından biri. İlk kez 1924 yılında yayımlanmış bir aşk romanı. Romanın baş karakteri Zeyno, güçlü, esprili, çekici bir genç kızdır. En yakın arkadaşı Azize ise pek güzel ve çekici ama renksiz, kıskanç biridir. Hasan Bey’le nişanlı gibidirler. Zeyno da Saf-fet’le evlenmek üzeredir. Ancak Hasan’la Zeyno arasında dile getiremedikleri bir aşk doğmuştur. Zeyno bu tehlikeli durumdan uzaklaşmak için İstanbul dışındaki bir çiftlik evine bir süre dinlenmeye gider. Ama Hasan’la Azize de ona ve nişanlısı Saffet’e sürpriz yapmak amacıyla peşlerinden gidecektir.

Halide Edib, çoğu romanında yaptığı gibi değişik anlatım teknikleri kullanarak yazmış Kalp Ağrısı’nı. Zeyno’nun güncesini, mektuplarını okurken kendinizi soluk kesici bir aşk öyküsünün içinde buluyor, Adıvar’ın gözünden 1900’lerin ilk yıllarının İstanbul yaşamını tadıyorsunuz.

KALP AĞRISI OKUYUCU YORUMLARI

“Dönem insanının hayata ve aşka bakışını yalın bir dille anlatmış Halide Edip.”

“Okuduğum en güzel, en duygu yüklü aşk romanlarından biri. Kesinlikle okunmalı.”

“Ortaokul ve sonrası için mükemmel bir kitap. Hani bazı kitaplar vardır. Küçük yaşta bir okursunuz sonra biraz daha büyür ve tekrar okursunuz bambaşka bir şey çıkarırsınız ilkine kıyasla. Aynen öyle bir kitap.”

“Okurken bazı karakterlere özellikle Hasan’a sinirlendim. Karakterler güzel işlenmişti. Anlatım mükemmeldi okurken kalbimiz ağrıyordu adı gibi . Kelimelerle çok güzel dans eden kadından güzel bir kitap. Kütüphanenize mutlaka edinin”

“Kesinlikle okunması gereken bir Türk klasiği. Sonunda ağladığım nadir kitaplardandı.”

Halide Edip Adıvar‘ın en güzel ve duygusal eserlerinden biri, gerçekten kimi zamanlar gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz, özellikle Azize nin durumu birde Hasan ile Zeyno’nun ilişkileri çok kalp ağrıtıcı… Tavsiye edilir kesinlikle…”

KALP AĞRISI PDF İNDİR

Kitabı indirmek için üstteki “İNDİR” butonunu kullanın. Butona tıkladıktan sonra sayfa sizi 5 saniyelik reklam sayfasına yönlendirecektir. 5 saniye bekledikten sonra “GEÇ” butonuna tıklayarak kitabın bulunduğu diske yönlendirileceksiniz. Keyifli okumalar.

 

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara