☰ Menü

Peyami Safa – Bir Akşamdı PDF ve EPUB İndir

Peyami Safa – Bir Akşamdı PDF ve EPUB İndir

Peyami Safa – Bir Akşamdı PDF ve EPUB İndir

Bir Akşamdı, gençlik hülyalarının, tecrübe noksanlığının ve hepsinden önemlisi iyi bir aile terbiyesi alamayışın neticesi olarak bilinmeyen ama cazip görünen, zengin bir hayat yaşama hevesi ile kendini baştan aşağı değiştirmek isteyen Meliha’nın romanıdır. Akrabalarından Kamil adlı bir gencin Kafkas cephesinden dönüşünde İzmit’e uğramasıyla hayatı değişen Meliha hasta babasını ve muhitine bir türlü uyum sağlayamamış annesini arkasında bırakarak, Kamil ile birlikte bir gece gizlice İstanbul’a kaçarlar. Bir süre sonra da evlenirler. Ancak Meliha, kendisini hiç hesaba katmadığı, hatta hayal bile edemediği olayların ağında bulur. Tutkusunun bedelini, hemen bütün değerlerini kaybederek ağır bir şekilde öder. Şişli’nin meşhur çapkınlarından olan Kamil, Meliha ile evlendikten sonra eski alışkanlıklarını terk etmediği gibi, eşini de sefahat âlemleriyle tanıştırır. Meliha, Kamil’in etrafındaki sayısız kadınla mücadele etmekle uğraşırken, kocasının savaştan önce evlendiği ve bir çocuk sahibi olduğu Fransız eşi de çıkıp gelir. Kadınlar arasında kalan ve çareyi devam etmekte olan İstiklâl mücadelesine katılmakta gören Kamil, bunalımlarını atlatabilmek için gittiği Anadolu’da kendini gerçek cehennemin ortasında bulur.

BİR AKŞAMDI OKUYUCU YORUMLARI

“Kahramanların iç dünyalarını harika anlatmış…”

“Bu eser anlatılmaz, okunur ya! Ötüken başarılı baskılar yapıyor…”

“Böyle güçlü kişilik tahlilleri çok az yazarda var. Peyami Safa hayranlarının okuması gerek.”

“Üslubuyla Peyami Safa diğer romanlarındaki gibi çeşitli benzetmeler ve karakterlerin ruh dünyalarını okuyucu ile derya deniz paylaşmıştır.”

“Peyami Safa. Çocukluğum, gençliğim, orta yaşlılığım.. Benim için en başarılı yazardır. Gerçekten klasiklere girmiş ve edebi anlamda son derece başarılı bir kitap daha.. Okumalı, okutmalı”

“Türkiye’nin en iyi romancılarından olan Peyami Safa’nın diğerlerinden daha akıcı bulduğum bu romanını, özellikle Meliha karakterinin ruh dünyasını yansıtmaktaki büyük başarısından dolayı kesinlikle tavsiye ederim. İçinde yabancı gelebilecek kelimeler için kitabın sonunda bir de sözlük eki var, fakat çoğu zaman ihtiyaç olmuyor.”

Kitabı indirmek için üstteki “İNDİR” butonunu kullanın. Butona tıkladıktan sonra sayfa sizi 5 saniyelik reklam sayfasına yönlendirecektir. 5 saniye bekledikten sonra “GEÇ” butonuna tıklayarak kitabın bulunduğu diske yönlendirileceksiniz. Keyifli okumalar.

 

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara