☰ Menü

Yaşar Kemal – Deniz Küstü PDF ve EPUB İndir

Yaşar Kemal – Deniz Küstü PDF ve EPUB İndir

Romanlarında, Karadeniz’den Toroslar’a, Ağrı Dağı’ndan Ege’ye uzanan çok geniş bir Anadolu coğrafyasını anlatan Yaşar Kemal, Deniz Küstü’de, ana tema olarak İstanbul’un çürüyen doğasını seçer. Bir kentin tüm coğrafyasıyla her anlamda yozlaşmasının ve çürümesinin anlatıldığı romanda, tüm karakterler İstanbul’a göç yoluyla gelmişler ve beraberlerinde hayallerini de sürüklemişlerdir.
Deniz Küstü ütopyaların ve anti-ütopyaların çarpışma alanıdır.

DENİZ KÜSTÜ OKUYUCU YORUMLARI

“Yaşar Kemal’in betimleme yeteneğini bir kere daha rahatlıkla görebileceğimiz kitabı. Okunması zaman zaman sıkıcı olsa da, insanın doğayı bir aşık gibi sevebileceğini çok güzel bir anlatımla görebiliyorsunuz.”

“Betimlemeler kimi zaman sürükleyiciliği zorlasa da okunması gereken kitaplardan. Ustanın şehri ve şehir insanını anlattığı romanı okunmaya değer.”

“Yaşar Kemal kitapları içinde en uzun süre elimde kalan kitap. Yer yer sıkılmış olsam da severek okudum. Balıkçı Selim ve Katil Zeynel asıl karakter gibi dursa da diğer karakterlerde başlı başına baş kahraman olabilir. deniz detaylarını seven birisi okuyabilir. Unutmamak gerek ki ilk olarak Yaşar Kemal sevmek gerekiyor.”

“Anadolu köylerinden uzaklaşıp İstanbul’u anlattığı romanı. Bence okunmasında fayda olacaktır. Çünkü Kemal’in şehre ve şehirliye bakışını çözmekte faydalı bir eser.”

“Hikayesi dokunaklı ve aynı oranda da sürükleyici. Betimlemeler kimi zaman insanı hikayeden koparacak kadar uzadıkça uzamış. Ben okurken kimi bölümlerde yorulduğumu, zorlandığımı hissettim açıkçası. Bu tarz uzun uzadıya betimlemeler beni yormaz, aksine kitabı daha da çekici kılar, keyif verir diyenlere tavsiye edebilirim.”

“Yaşar Kemal’e usta demekte ne kadar haklı olduğumu kanıtlayan bir kitap. Özellikle Selim Balıkçı’nın yunus katliamına duyduğu üzüntüyü ve nefreti o kadar güzel ve doğru şekilde betimliyor ki insanın yüreği cız ediyor. Diğer yandan sıradan bir balıkçı olan Zeynel’in sadece medya sayesinde nasıl acımasız bir gangster (!) olduğunu ve onun o durum karşısındaki şaşkınlığını betimleyen paragrafları okurken kitap insana adeta bir kez daha bitirmesi için çağrı yapıyor.”

DENİZ KÜSTÜ KİTABINI İNDİR

Kitabı indirmek için üstteki “İNDİR” butonunu kullanın. Butona tıkladıktan sonra sayfa sizi 5 saniyelik reklam sayfasına yönlendirecektir. 5 saniye bekledikten sonra “GEÇ” butonuna tıklayarak kitabın bulunduğu diske yönlendirileceksiniz. Keyifli okumalar.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara