☰ Menü

Eduardo Galeano – Kadınlar PDF İndir

Eduardo Galeano – Kadınlar PDF İndir

Eduardo Galeano – Kadınlar PDF İndir

Farklı coğrafyalardan, ahir zamanlardan, yakın geçmişten, her yaştan, her sınıftan kadınlar…

Kimi büyük kimi küçük eylemlerle, kimi konuşarak kimi yalnızca susarak, yaparak ya da yapmayarak tarihin akışını değiştirmiş kadınlar… Engizisyona, senatoya, kiliseye, sömürgecilere, faşizme direnen kadınlar… Dans eden, seven, sevişen, ağlayan ve gülen kadınlar…

Eduardo Galeano yine dünyanın bütün köşelerini dolaşarak, kadınlar şahsında bir insanlık tarihine davet ediyor okuru. Yalnızca tekerrürden ibaret olmayan, çomak da sokulabilen bir insanlık tarihine…

Her satırıyla etkileyen, öfkelendiren ve umut veren bir derleme. Galeano ölümünden sonra da “dünyanın vicdanı” olmaya devam ediyor.

KADINLAR OKUYUCU YORUMLARI

“Bambaşka yaşamlara tanık oluyorsunuz, her kültürden dünyanın her yerinden”

“Hayatımda okuduğum en iyi kitaplardan bir tanesi. Okumak için keşke bu kadar geç kalmış olmasaydım dedim her sayfasında. Bir kadın olarak ‘kadın’ ın insanlık tarihindeki var olma mücadelesini en iyi anlatan roman.”

“Her satırıyla etkileyen, öfkelendiren ve umut veren bir derleme. Galeano ölümünden sonra da “dünyanın vicdanı” olmaya devam ediyor.”

“Galeao ile tanıştığım kitap. Oldukça faydalı olduğunu söylemeliyim. Yine geç kalınmış bir tercih olduğunu düşünüyorum.”

“Okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Özellikle de kadınlar tarafından.”

“Nefis bir anlatımla, insanı kendi içine sürükleyen bir kitap. Sıkılmadan ve zevk alınarak okunan bu eseri herkese öneririm…”

KADINLAR KİTABINI İNDİR

Yorumlar (2 yorum)
cemre yıldız
cemre yıldız #
- 17:48

Kitap için teşekkürler.

Nihal Soylumail
Nihal Soylumail #
- 17:32

daha fazlasını bekliyoruz sizden, emeklerinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara