☰ Menü

John Fowles – Yaratık PDF İndir

John Fowles – Yaratık PDF İndir

John Fowles – Yaratık PDF İndir

Yaratık, günümüz İngiliz edebiyatının en ilginç ve en çarpıcı gerilim romanlarından biri. Tıpkı Dostoyevski’nin romanlarında olduğu gibi, insanı saran paradokslarla dolu etik bir derinliğe ama aynı zamanda da, Fowles’un virtüözlük düzeyindeki hikâye anlatma tekniğinden kaynaklanan soluk kesici bir sürükleyiciliğe sahip.
Yazarın zihninde aralıklarla beliren ve gitgide vücut kazanan, tuhaf bir imgedir anlatılan. Soğuk, karanlık bir ilkbahar gününde, sonsuz kıraç toprakların ufuk çizgisinde yol alan küçük bir atlı kafile imgesi… gizemli bir kadının da dahil olduğu bu kafilenin bilmecelerle dolu yolculuğu… ve yolun sonundaki beklenmedik ölümün ardından gelen sorgulama… Sıradan bir polisiye olayın ötesine uzanıp metafizik boyutlara erişen ve bilimkurgusal tınılar da taşıyan girift bir anlatı.

1985 yılında Fransa’da en iyi çeviri roman seçilen Yaratık, insana hummalı bir okuma keyfi tattıran, elinizden bir an olsun bırakmak istemeyeceğiniz, o ender edebiyat başyapıtlarından biri.

Yaratık Okuyucu Yorumları

“Gizemli, sürükleyici, ilginç bir kitap… Zengin içeriğiyle okunası..”

“Yazarı tanıyanlar, henüz okumamışlarsa mutlaka edinmeliler. Fakat Fowles’la tanışmamış olanlar için doğru bir ilk kitap olmadığını belirtmeliyim. “Büyücü” daha doğru bir başlangıçtır.”

“Fowles kitaplarını okurken kendimi sinema salonunda gibi hissediyorum. Bütün kitapları gibi buda mükemmel.”

Yaratık Kitabını İndir

Yorumlar (1 Yorum)
Faruk
Faruk #
- 07:44

Kitap için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara