☰ Menü

Yavaşla! – Kemal Sayar – PDF ve EPUB İndir

Yavaşla! – Kemal Sayar – PDF ve EPUB İndir

Yavaşla! – Kemal Sayar – PDF ve EPUB İndir

İçinde bulunduğumuz çağ, “şimdi”yi yaşamamıza fırsat vermiyor, her şey gelecek için yapılıyor. Aynı anda o kadar çok şey yapıyoruz ki insani ilişkilerimiz gün içinde halledili veren işlerden sadece biri haline geliyor. İşkoliklik, kendine sevdalanmanın değişik bir örneği olarak genç profesyoneller arasında yükseliyor. Hayatın ritimlerini pazarın ritimlerine ayarlayan, ancak paraya tahvil edilebilen değerlere önem atfeden yeni bir benlik, küresel rüzgârla birlikte dünyaya yayılıyor.

“Her şey çok hızlı gerçekleştiğinde kimse hiçbir şeyden emin olamaz, kendisinden bile” diye yazmıştı Kundera, Yavaşlık adlı romanında. Gerçekten de hız bizi uyuşturuyor. Artık her yerde ve hiçbir yerdeyiz. Aslında bütün varlığımızla hiçbir yerde değiliz, parça parça orada ve buradayız. Hızlandıkça zaman kazanmıyor, sadece parçalanıyoruz.

Kendimizi bulmak için hayatın kendi ritmine geri dönmeye ihtiyacımız var. İşte bu yüzden, kendi kendimize “Yavaşla!” diyoruz. Çünkü yavaş güzeldir..

Doç. Dr. Kemal Sayar ile bizleri hızın ve değerlerini yitirmiş bir hayatın tutsağı olmaktan kurtulmaya davet ediyor. YAVAŞLA, modern çağın getirdiği hız eksenli hayatın, mahremiyetin yitirilişinin, aile ilişkilerindeki çözülmenin, teknoloji odaklı yaşamlarda görülen iletişim kaybının güncel bir eleştirisi. “Modern Mutsuzluk”, “Modern Zamanlarda Aile”, “Benliğin ve Toplumun Krizi” ve “Yavaş Güzeldir” adlı bölümlerden oluşan kitap bir modern zaman eleştirisi olmanın yanı sıra, eleştirdiği olgulara çözüm önerileri getiren, kaybedilen manevi zenginliği yeniden bulmaya davet eden bir çalışma.

Hız eksenli bir hayata eklemlenmek durumunda kalan ve bu kısır döngüden rahatsız olanlar YAVAŞLAYIN! Bu dünyadan bir kere geçeceksiniz!

YAVAŞLA! OKUYUCU YORUMLARI

“Büyük bir beklentim yoktu fakat ilk sayfasından itibaren satırları çizmek için yanımda mutlaka kalem olması gerektiğini anladım.”

“Kemal Sayar’ın diğer kitaplarında da olduğu gibi en çok üslubunu seviyorum. Her zamanki çizgide ve kalitede devam edilmekte.”

“Günümüz sartlarinda kendimizi her seyin hizina kaptirip gittigimiz su gunlerde bu kitapla yavaslayip hayattan bir kez gececegimizi hatirlatti.. Kemal hocamiz bu kitabinda dur ve seyret diyor sana bahsedilen guzelliklerin farkina var.. Siddetle tavsiye edilir.”

YAVAŞLA! KİTABINI İNDİR

Yorumlar (2 yorum)
ahmet sayar
ahmet sayar #
- 17:40

kitap için teşekkürler

Furkan Bozdağ
Furkan Bozdağ #
- 18:40

emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara