☰ Menü

Andre Alexis – Tanrılar Zar Attığında PDF İndir

Andre Alexis - Tanrılar Zar Attığında PDF İndir

Andre Alexis – Tanrılar Zar Attığında PDF İndir

Hikâyemiz şöyle: Tanrılar Hermes ve Apollo, Toronto’da bir bardadırlar. İçiyorlarsa da, sarhoşlukları alkolden değildir. Tanrıların hep yaptığı gibi, insanlığın tabiatına dair, amaçsız bir sohbete koyulurlar. İnsanların, mesela bitten ya da filden kötü veya iyi olmadıklarıyla başlayan muhabbetleri şu soruyla noktalanır:
Hayvanlarda insan aklı olsaydı nasıl olurdu?

Böylece Apollo ve Hermes, insan aklına sahip olsalar, hayvanların insanlardan daha mutsuz olup olmayacaklarına dair bahse tutuşurlar. Kaybeden diğerine dünya zamanıyla bir sene kölelik edecektir. Bardan çıkıp yürüdükleri caddede bir veteriner kliniğine denk gelirler ve tanrısal deneylerini bu klinikteki köpekler üzerinde uygulamaya karar verirler. O gece Toronto sokaklarında insan bilinci bahşedilmiş on beş köpek dolaşmaya başlar.
Bu on beş köpeğin varoluşsal krizi André Alexis’in kaleminde, dilin, sevginin ve insan şefkatinin güzelliğine dair bir övgüye dönüşüyor. Tanrılar Zar Attığında, insan aklının bir ödül mü ceza mı olduğunu sorgulayan çağdaş bir Yunan mitolojisi…

Tanrılar Zar Attığında Okuyucu Yorumları

“Konu bakımından oldukça ilgi çekici. Merakta bırakmıyor bölüm sonları ama ben yine de zevk ile ‘Hadi bir bölüm daha okuyayım,’ dedim.. Bazı bölümlerde güzel insan tahlilleri yapılmış.”

“Eğlenceli ve keyifli bir roman.”

“Sade ancak üzerinde düşünüldüğünde derin fikirler barındıran güzel bir roman.”

“Tanrılar Zar Attığında güzel bir kitap, tavsiye ediyorum.”

Tanrılar Zar Attığında PDF İndir

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara