☰ Menü

Kitaplar ve Sigaralar – George Orwell PDF İndir

Kitaplar ve Sigaralar – George Orwell PDF İndir

Kitaplar ve Sigaralar – George Orwell PDF İndir

Kitaplar, gerçekten de okuyucuların yakınmalarına neden olacak kadar pahalı mıdır?” Sıkça sorulan bu sorunun cevabını bu kez George Orwell arıyor. İşe elindeki kitapların envanterini çıkararak başlıyor ve sigaraya harcanan parayla kitaba harcanan para arasında bir kıyas yapıyor. Cevap sizce ne?

Kitaplar ve Sigaralar, eleştirmenlik ve sahaflık da yapmış olan Orwell’ın sansu¨rden başlayıp eleştirmenliğin çelişkilerine uzanan geniş bir yelpazede edebiyat camiasına ilişkin gözlemlerinden oluşan makalelerini bir araya getiriyor. Edebiyat du¨nyasına ve bu du¨nyadaki ilişkileri yöneten ve yönlendiren etiğe ilişkin özgu¨n bir bakış açısı sunan Orwell, yazar, eleştirmen ve okurların panoramasını dönemin politik atmosferi eşliğinde değerlendiriyor.

Kitaplar ve Sigaralar Okuyucu Yorumları

“Orwell’ın farklı bakış açısı, okuyucuya da farklı bir bakış açısı kazandırıyor.”

“George Orwell, sizi ikna etmek isterse bunu bilseniz bile ikna olmaya engel olamazsınız. Orwell’ın kaleminin kudretini konuşturduğu ciddi bir eser.”

“Kitaptaki bilgiler çok güzel ve değerli bilgiler. Toplumun kitap kültürü güzel yansıtmış. Ancak bu tür kitapları okumayı sevenler için okunmalı. Öbür türlü akıcı değil bir hayvan çiftliği veya 1984 gibi.”

“Kitabı okuduktan sonra sigarayı bıraktım”

“George Orwellin en iyi denemelerinden birkaçı bulunuyor.Kitaplar dışında gazateci olan Orwellı merak edenlere güzel”

Kitaplar ve Sigaralar PDF İndir

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara