☰ Menü

Ölüm ve Ölmek Üzerine – Elizabeth Kübler-Ross PDF İndir

Ölüm ve Ölmek Üzerine - Elizabeth Kübler-Ross PDF İndir

Ölüm ve Ölmek Üzerine – Elizabeth Kübler-Ross PDF İndir

Tanıdığımız en güzel insanlar hezimeti, acıyı, mücadeleyi, kaybetmeyi bilen ve en dibe batıp sonra geri yüzeye çıkmanın yollarını bulanlardır. Bu insanlarda onları şefkatle, anlayışla ve derin sevgiyle dolduran minnettarlık, hassasiyet ve yaşam algısı vardır. Güzel insanlar bir anda güzel olmazlar.
İnkar, öfke, pazarlık, depresyon ve kabullenme.

Bundan 40 yıl önce Ölüm ve Ölmek Üzerine adlı kitapta yer alan beş aşamalı model, günümüzde artık sadece ölüm karşısındaki tutum için değil ama hayatta başa gelen önemli her tür değişiklik için uygulanmakta. Tarihte eşi ya da bir benzeri olmayan bu kitap tüm insanlara kendi derinliklerinden ışık tutarak gerçek özgürlüğün yolunu gösteriyor.
Hastalar, hasta yakınları ve profesyoneller için bir başucu kitabı ve ölümün kaçınılmazlığını bilen herkes için bir temel eser.  Her kütüphanede bulunması, defalarca okunması gereken bir kitap.

Ölüm ve Ölmek Üzerine Okuyucu Yorumları

“Bir araştırmacı ve öğrencilerinin hastanede tabiri caizse ölüm döşeğinde yatan hastalarla sohbeti, çok ilginç yaşantıların anlatıldığı güzel bir kitap.”

“Öleceğini bilerek yaşayan tek canlı türü olan insanın hikayesi bu kitap.Aslında bildiğimiz ama yüzleşemediğimiz şeyler var içinde. Daha çok hasta yakınlarının okuması gereken bir kitap.”

“Ölmekte olan bir insana ne denir bilemeyiz ya işte o duruma gerçekçi çözümler bulmuş araştırmayı yapan ekip.Çok faydalı olduğunu düşünüyorum.”

Ölüm ve Ölmek Üzerine

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara