☰ Menü

Anlatmak İçin Yaşamak – Gabriel Garcia Marquez PDF İndir

Anlatmak İçin Yaşamak - Gabriel Garcia Marquez PDF İndir

Anlatmak İçin Yaşamak – Gabriel Garcia Marquez PDF İndir

Gabriel García Márquez çapında bir yazarın anılarını yalnızca hayranları değil, bütün edebiyat dünyası nicedir bekliyordu. 20. yüzyıl edebiyatına damgasını vuran büyülü gerçekçiliğin büyük ustası, Yaprak Fırtınası’ndan Yüzyıllık Yal¬nızlık’a, Kolera Günlerinde Aşk’tan Benim Hüzünlü Orospularım’a, esin kaynaklarını hep kendi yaşamında, yakın çevresindeki insanlarda aramıştı. O yüzden, yapıtlarıyla yaşamı arasında sık dokunmuş bağlar vardı. García Márquez sonunda anılarını yazdı. Anlatmak İçin Yaşamak, anlatmak, yazmak için yaşamış bir yazarın anılarının çok ötesinde bir kitap. Ancak onun kaleminden çıkabilecek, roman tadında okunabilen bir eser. Anlatmak İçin Yaşamak’ta “Hayat, insanın yaşadığı değildir; aslolan, hatırladığı ve anlatmak için nasıl hatırladığıdır” diyen yazarın yalnızca yaşamöyküsünü değil, tüm yapıtlarının izlerini de bulacaksınız.

Anlatmak İçin Yaşamak Okuyucu Yorumları

“Kesinlikle çok güzel bir kitap. Yazarın gözlem yeteneğine yine hayran kaldım…”

“Bu kitap ya yazarın diğer eserlerinden önce ya da en son okunmalı, ya da benim gibi dayanamayıp arada da okuyabilirsiniz. Sürükleyici anlatım, şahane üslup, daha ne olsun?”

“Okuduğum Marquez kitaplarının nerelerden beslendiğini görmemi sağlayan kitap. Ayrıca tüm Marquez kitaplarında olduğu gibi şaşırtıcı ve keyifli.”

“Öncesinde Yüzyıllık Yalnızlık’ı okuduysanız kitabın ilham kaynaklarını öğrenmiş olacaksınız. Ağırlıklı olarak gençlik yılları ve ozamandaki Kolombiya’nın sıkıntıları anlatılıyor. Marquezin kendi kaleminden kendi hayatını okumak keyifliydi.”

Anlatmak İçin Yaşamak PDF İndir

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara