☰ Menü

Basit Bir Olay – Leonardo Sciascia PDF İndir

Basit Bir Olay - Leonardo Sciascia PDF İndir

Basit Bir Olay – Leonardo Sciascia PDF İndir

Leonardo Sciascia, çağdaş İtalyan edebiyatının usta temsilcilerinden biri. Basit Bir Olay adlı bu uzunöyküsünde, aslında hiç de basit bir olay sunmuyor okuruna. Tersine, kısa olmasına karşın alabildiğine karmaşık bir polisiye öykü çıkıyor karşımıza. Sicilya’da bir kasabada geçen olayın derininde mafya ve uyuşturucu sorunu olsa da, yazar bu iki temel konudan açık açık söz etmiyor, sezdiriyor. Polise gelen, ama yarıda kalan bir telefon konuşması ve onu izleyen kuşkulu bir intihar. Bundan sonra olaylar hızla gelişiyor, umulmadık kişiler olaya karışıyor; öyle ki, okura akıl yürütecek zaman bile kalmıyor. Bir yandan uzunöykünün baş kahramanı olan komiser yardımcısı, bir yandan da okur, hızla gelişen olayı çözmeye çalışırken soluk soluğa kalıyor ve tam sonuca ulaştığını sanırken yepyeni bir çözüm çıkıyor karşısına. Son satırda bile…

Basit Bir Olay Okuyucu Yorumları

“Kısa ama çarpıcı ve sürükleyici bir kitap. Toplumsal yozlaşmanın adalet mekanizmasını nasıl yozlaştırdığını, suçluların nasıl azgınlaştığını gösteren ilginç ayrıntılar var.”

“İki saatte okunan ama etkileri çok daha uzun süre akıldan çıkmayan harika bir kitap. Su gibi akıp gidiyor ve bitince tadı damağınızda kalıyor.”

“Fiyatı ve serçe parmağımdan bile ince oluşu nedeniyle ciddiye almadığım bir kitaptı. Ve fakat gerek dili, gerek yazarın öyküsü anlatışı, gerekse öykünün vurucu sonu beni inanılmaz şaşırttı. “Polisiye öykü dediğin böyle olur!” dediğimi hatırlıyorum kitabı bitirdiğim vakit. Öykü severlerin, en fazla da polisiye öykü severlerin okumasını tavsiye ederim.”

Basit Bir Olay PDF İndir

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara